První pomoc 2014/2015

Ve čtvrtek 30.dubna 2015 se konala akce První pomoc v praxi. Studentky druhého ročníku Střední zdravotnické školy v Šumperku pod vedením paní profesorky Anežky Gronychové proměnili naši tělocvičnu v pestrou místnost plnou dětských záchranářů. Žáci 1.i 2.stupně i učitelé si osvojovali obvazovou techniku, byli seznámeni s novinkami při poskytování první pomoci – zástava krvácení, kardiopulmonální resuscitace, stabilizovaná poloha,… To vše si mohli prakticky vyzkoušet a nacvičit. Pomůcky, modelové situace a atmosféra záchrany života – vše bylo přesvědčivé. Touto cestou děkujeme především paní ředitelce Mgr. Zuzaně Gondové, která tuto akci podpořila, paní profesorce Anežce Gronychové se svými studentkami, za odbornou instruktáž při nácviku jednotlivých zranění, objasnění a upřesnění některých termínů.

PŘEDŠKOLÁCI NA NÁVŠTĚVĚ V 1. TŘÍDĚ