Základní informace

MŠ v Sudkově začala svoji historii v roce 1919 a byla samostatná až do roku 2012. Tehdy se sloučila se ZŠ v Sudkově a dodnes je její součástí. Zřizovatelem je obec Sudkov, adresa MŠ: Základní a Mateřská škola Sudkov, Sudkov 265, 788 21.

Jde o postupně se modernizující budovu koncipovanou pro dvě třídy s bohatým zázemím a situovanou pod lesem na klidném kraji obce v těsném spojení s přírodou. MŠ má dvě zahrady, vlastní kotelnu, prádelnu a strava je dovážena ze školní kuchyně ZŠ Sudkov.

Celková kapacita je zřizovatelem stanovena na 55 dětí v předškolním věku od 2 do 7 let. Ve třídě mladších „Broučků“ jsou děti do 4 let a starší děti jsou ve třídě „Motýlků.“ MŠ má Školní vzdělávací program zaměřený na tradice zdejšího kraje a využívá velmi blízké přirozené přírodní prostředí, což se v jeho obsahu plně projevuje.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY V ZŠ
SLAVNOSTI SLABIKÁŘE