INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2021/22 VZHLEDEM KE COVID-19

Školní rok začíná ve středu 1. září. Vstup do školy bude pro žáky 2. – 9. třídy od 7.25 do 7.40 zadním vchodem, přezůvky s sebou. Při vstupu do budovy si žák musí nasadit zdravotnickou roušku (ve společných prostorách školy je rouška povinná) a vydezinfikovat si ruce.

Testování bude probíhat ve dnech 1., 6. a 9. září. Pokud žák nebude v den testování přítomen ve škole, bude testován v den návratu do školy. Při testování žáků 2. a 3. třídy může být přítomen zákonný zástupce. V případě pozitivního testu bude kontaktován zákonný zástupce dítěte, který je povinen dítě vyzvednout ve škole a telefonicky kontaktovat dětského lékaře.

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dní po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění COVID-19 (po dobu 180 dní od 1. pozitivního testu na COVID-19), popř. žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Vše je potřeba doložit v písemné podobě a odevzdat v ředitelně školy.

Pokud se žák testování ve škole nepodrobí, bude se moci prezenční výuky zúčastnit za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu přítomnosti ve škole). Uvedená opatření budou v platnosti po celou dobu testování.

Pokud žák, nebo zákonný zástupce odmítne jak testování, tak nošení ochranného prostředku, škola na základě mimořádného opatření MZ nemůže umožnit osobní přítomnost na vzdělávání po dobu testování (1. – 9. 9. 2021). Škola nemá povinnost poskytovat těmto nepřítomným žákům vzdělávání distančním způsobem.  Tuto absenci omlouvá zákonný zástupce.